Sorting
Source
Katalog księgozbioru
(2)
Form of Work
Książki
(2)
Literatura faktu, eseje, publicystyka
(2)
Status
available
(3)
unknown
(1)
Branch
Wypożyczalnia Golina
(2)
Filia w Przyjmie
(1)
Punkt w Kawnicach
(1)
Author
Gitkiewicz Olga (1977- )
(1)
Szczygieł Mariusz (1966- )
(1)
Year
2020 - 2025
(1)
2010 - 2019
(1)
Time Period of Creation
2001-
(2)
Country
Poland
(2)
Language
Polish
(2)
Demographic Group
Literatura polska
(1)
Subject
Bezrobocie
(1)
Dziennikarstwo
(1)
Dziennikarze
(1)
Kompozycja (literatura)
(1)
Reportaż
(1)
Rynek pracy
(1)
Stylistyka
(1)
Szczygieł, Mariusz (1966- )
(1)
Sztuka pisania
(1)
Subject: time
2001-
(1)
Subject: place
Polska
(1)
Genre/Form
Esej
(1)
Reportaż
(1)
Reportaż problemowy
(1)
Domain
Literaturoznawstwo
(1)
Socjologia i społeczeństwo
(1)
2 results Filter
Book
In basket
Fakty muszą zatańczyć / Mariusz Szczygieł. - Wydanie pierwsze. - Warszawa : Wydawnictwo Dowody na Istnienie, 2022. - 401, [6] stron : faksymilia, fotografie ; 21 cm.
Dlaczego bez szczegółu nie ma ogółu? Czym różni się fakt od faktu podanego czytelnikom? Czy na pewno Z zimną krwią Trumana Capote’a jest pierwszą powieścią non-fiction? Do czego może służyć reporterowi bardzo długi szalik? Dlaczego Hanna Krall jest Mondrianem reportażu, a nie Chagallem? Czego uczyła reporterki i reporterów „Gazety Wyborczej” Małgorzata Szejnert? Jak Ryszard Kapuściński używał pisarskiej wolności? Czy reportaż gonzo to tylko Ameryka po narkotykach? Czy reporter może używać fantazji? A może reportaż to jedynie „wiara, że coś się zdarzyło”? Nowa książka Mariusza Szczygła jest esejem napisanym z miłości do reportażu. To lektura dla wszystkich, którzy kochają ten gatunek oraz dla tych, którzy mają wątpliwości, czy jest wiarygodny, a także poradnik dla tych, którzy sami chcą pisać.
This item is available in 3 branches. Expand the list to see details.
Wypożyczalnia Golina
There are copies available to loan: sygn. 82-92/LF (1 egz.)
Filia w Przyjmie
Brak informacji o dostępności: sygn. 82-92 (1 egz.)
Punkt w Kawnicach
There are copies available to loan: sygn. 82-92 (1 egz.)
Book
In basket
(Seria Reporterska)
Bezrobocie jest najniższe od ponad dwóch dekad, a warunki na rynku pracy dyktują pracownicy. Ponoć. Są wykresy i tabele, które to mają potwierdzać, są analitycy, którzy te słowa powtarzają jak mantrę, są politycy, którzy się tym zdaniem zachłystują. I są ludzie, którzy rynkiem pracy nie potrząsną. Rynek ich połknie i wypluje. Ta książka jest o nich. O Ilonie Pujanek, która powiesiła się w noworoczny poranek – możliwe, że z powodu mobbingu. Tylko czy polskie prawo definiuje, czym jest mobbing? O przedsiębiorcy budowalnym, który wprawdzie nielegalnie zleca pracę, ale nie podlega kontroli PIP-u. O zwalnianych pracownicach Almy, które nawet w pustym sklepie musiały przestawiać towar na półkach. O marszach bezrobotnych w czasach wielkiego kryzysu i o ludziach bezrobotnych osiem dekad później, w kraju, w którym podobno bezrobocia nie ma; o coraz bardziej oswojonych z prekarnością młodych ludziach.
To reporterski rzut oka na polski rynek pracy – historycznie i dziś. Jak bardzo ten rynek się zmienił od czasu, kiedy chałupnicy przeszli z domowych warsztatów do fabrycznych hal? Jak bardzo kryzys wczesnych lat 90. różnił się od kryzysu lat 30., gdy bezrobotni organizowali strajki? I wreszcie - co to znaczy nie pracować w świecie, w którym ponoć nie pracuje tylko ten, kto nie chce?
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Wypożyczalnia Golina
There are copies available to loan: sygn. 82-92 (1 egz.)
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again